جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد
صبح امروز بیستمین جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان نقده در راستای مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا و برنامه ریزی برای اقدامات پیش رو، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرماندار شهرستان در ابتدای جلسه با اشاره به سیر صعودی موارد ابتلا و بستری در شهرستان اظهار داشت: متاسفانه در چند روز اخیر به علت کم شدن حساسیت موضوع در بین مردم و مسئولین و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی( زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی) شاهد افزایش موارد ابتلا و فوتی در سطح کشور، استان و شهرستان هستیم.

شاکر در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: بازرسی ها از اصناف، بانک ها، دفاتر خدماتی و دستگاه های اجرایی با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و سهل انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قطعاً برخورد جدی و قانونی بعمل خواهد آمد.

فرماندار شهرستان گفت: در روزهای آتی بمنظور ساماندهی بازرسی ها در سطح شهرستان جلسه کمیته امنیتی و انتظامی شهرستان نیز تشکیل خواهد شد.

 

در این جلسه دکتر عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز بیان داشت: شیوع بیماری در شهرستان از چند روز اخیر با شیب تندی در حال افزایش است و با توجه به فرارسیدن فصل سرما و شیوع آنفولانزا که یکی از عوامل تشدید کننده بیماری است، پیش بینی می شود روزهای سخت تری را در پیش رو داشته باشیم.

عبدلی افزود: در همین راستا در حوزه بهداشت و درمان پیگیری های سختگیرانه و ویژه ای از افراد مبتلا، گروه های در معرض خطر( سالمندان، بیماران خاص، زنان باردار) خواهیم داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاطر نشان کرد: این بیماری بسیار خطرناک و جدی است و اگر نتوانیم روند شیوع و انتقال بیماری را مدیریت کنیم در آینده شاهد روزهای خوبی برای شهرستان نخواهیم بود.

عبدلی خاطر نشان کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) مجدداً در حالت آماده باش صد در صد قرار گرفته است و در حال حاضر فعلاً مشکل تخت بیمارستانی نداریم ولی اگر شرایط موجود ادامه پیدا کند و مردم رعایت نکنند در آینده نزدیک در شهرستان دچار کمبود تخت خواهیم شد.

وی ادامه داد: 16 تخت ویژه در بیمارستان موجود است که 10 تخت آن مخصوص بیماران کرونایی است و یکی از بخش های ویژه، در آستانه افتتاح است و برای تکمیل آن حدود 150 الی 200 میلیون تومان اعتبار لازم است.

 در ادامه جلسه دکتر اسکندر زاده معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در رابطه با  توزیع واکسن آنفولانزا در شهرستان اظهار داشت: مقدار عمده آن از طریق وزارت بهداشت و درمان به شکل رایگان برای گروه های پرخطر توزیع خواهد شد و مقداری هم بصورت آزاد در داروخانه ها بفروش می رسد. طبق برآورد کارشناسان حوزه بهداشت و درمان، برای شهرستان نقده حدود 10 هزار دوز واکسن مورد نیاز است که از این تعداد فعلاً 800 دوز تحویل حوزه درمان شده است و بتدیج که واکسن ها را تحویل بگیریم بر اساس اولویت های تعیین شده در گروه های هدف تزریق خواهد شد.