فرامرزی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی استان:

تلاش می کنیم با مساعدت مقام عالی استان و اعضای شورا، پروژه های نیمه تمام شهرستان نقده را با تأمین اعتبار لازم و رفع موانع در کوتاهترین زمان ممکن، جهت خدمات رسانی به مردم شهرستان به اتمام برسانیم

تلاش می کنیم با مساعدت مقام عالی استان و اعضای شورا، پروژه های نیمه تمام شهرستان نقده را با تأمین اعتبار لازم و رفع موانع در کوتاهترین زمان ممکن، جهت خدمات رسانی به مردم شهرستان به اتمام برسانیم
دومین جلسه شورای برنامه ریزی استان به ریاست شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، ائمه جمعه نقده، حسین زاده نماینده مردم شریف نقده و اشنویه، حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه و اعضای شورای برنامه ریزی استان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان با دستور کار بررسی روند توسعه شهرستان نقده، در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط روابط عمومی فرمانداری نقده، در ابتدای جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان اظهار داشت: در سال 97 پروژه های عمرانی از محل تملک دارایی های سرمایه ای استان حدود 929631 میلیون ریال اعتبار برای شهرستان نقده در نظر گرفته شده بود که از این اعتبارات حدود 167373 میلیون ریال بصورت نقدی و مبلغ 408227 میلیون ریال بصورت اسناد خزانه تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود از پروژه هایی که در عملیات اجرایی آنها مشکلاتی ایجاد شده و برای اتمام پروژه ها نیاز به همراهی و مساعدت مقامات عالی استان دارند، نام برد.

فرامرزی عنوان کرد: پروژه تعریض جاده سه راهی حسنلو تا سه راهی اشنویه که در سال گذشته 3 میلیارد تومان اعتبار با کد اجرایی مشخص در نظر گرفته شده بود از سال 1390 عملیات اجرایی آن آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی 65 درصد، بدلیل طولانی شدن اتمام پروژه خطرات جانی و مالی در بر داشته است. درخصوص راه های روستایی حدود 12 کیلومتر از آنها بلاتکلیف است و نزدیک 11 کیلومتر از راه های روستایی به پیمان رفته و در دست اقدام است. شهرستان نقده با وجود ترانزیتی بودن و بدلیل همجواری با  شهرستان های مرزی و مرز تمرچین، فاقد کنارگذر(کمربندی) است و نبود آن تمامی زیرساخت های شهرستان را دچار مشکل و خسارت کرده، توجه جدی به این امر از ضروریات شهرستان است. پروژه جاده بناب و  بزرگراه نقده–پیرانشهر که در سال 97 کلنگ زنی شده است، تاکنون پیشرفتی نداشته است.

وی در بحث سرمایه گذاری و گردشگری به سد حسنلو اشاره کرد و افزود: این سد وتپه تاریخی روستای حسنلو از ظرفیت های فراوانی برای جذب گردشگر برخوردار هستند که می توانند در امر گردشگری، بوم گردی و جذب توریست در شهرستان تأثیر گذار باشند. درسایت گلخانه ای خلیفه لو نیز اگر در بحث آسفالت راه ورودی سایت و دیگر زیر ساخت های آن توجه جدی شود می تواند به یک سایت گلخانه ای و گردشگری تبدیل شود.

 فرامرزی گفت: اجرای پروژه آب و فاضلاب شهری که طرح مطالعاتی آن در سال 94 با اعتبار نزدیک به  2400(دو میلیارد و چهارصد) میلیون تومان که در بحث اعتبارات دریاچه ارومیه بوده، درحال حاضر بصورت راکد باقی مانده است. در شهر محمدیار درخصوص آب و فاضلاب با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم.

سالن آمفی تئاتر که برای ساخت آن اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان هزینه شده و در حدود 500 میلیون تومان دیگر برای اتمام و بهره برداری آن مورد نیاز است و با توجه به عدم وجود سالن آمفی تئاتر اداری در شهرستان جزء نیازهای ضروری محسوب می شود.

فرماندار شهرستان در ادامه به پروژه های نیمه تمام، ساخت مدرسه اشاره کرد و افزود: مدرسه 12 کلاسه شهید قنبر اژدری که عملیات اجرایی آن در سال 94  شروع شده، با پیشرفت فیزیکی 50 درصد نیمه تمام باقی مانده است، پروژه مدرسه 12 کلاسه تربیت محمدیار و بازسازی مدرسه 5 کلاسه روستای دورگه سنگ از توابع بخش محمدیار از دیگر اولویت های شهرستان است.
فرامرزی ادامه داد: در سال جاری حدود 10 کیلومتر از رودخانه گدار و قوبوچای لای روبی شده و اگر به نصب و اجرای دیوار ساحلی توجه جدی نشود، در بارندگی های شدید قطعاً با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

در خصوص پروژه احداث پل ولایت که یک لاین آن به پایان رسیده، ظرف چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید. برای اتمام کامل این پروژه حدود 2800(دو میلیاردو هشتصد)میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است که در صورت تأمین اعتبار تا پایان دهه فجر امسال به بهره برداری کامل خواهد رسید

وی افزود: مجتمع ورزشی کارگران از پروژه های است که از سال 91 تاکنون بعلت عدم تأمین اعتبار،  بصورت راکد باقی مانده است و ضروریست تعیین تکلیف شود. 

در بحث پروژه های گازرسانی در راستای تلاش های دولت تدبیر و امید و مساعدت های استاندار، در حوزه شهرستان نقده گازرسانی به 67 روستا به اتمام رسیده، 2 روستا در دست اقدام و 5 روستا باقی مانده است. 
عملیات اجرایی پروژه توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) نیز در حال انجام است.

فرامرزی فرماندار شهرستان پس از عنوان مسائل و مشکلات شهرستان گفت: انشاء ا... بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و مناسب،  با کمک و مساعدت مقام عالی استان و اعضای شورای برنامه ریزی، پروژه های نیمه تمام شهرستان نقده را با تأمین اعتبار لازم و رفع موانع در کوتاهترین زمان ممکن، جهت خدمت رسانی و رفاه حال مردم شهرستان به اتمام برسانیم.