وزیر کشور:لیست منتشر شده درباره جابجایی استانداران کذب است

وزیر کشور:لیست منتشر شده درباره جابجایی استانداران کذب است
وزیر کشور با رد مطالب منتشر شده درباره استعفا یا جابجایی استانداران گفت: استانداران سراسر کشور با تمام ظرفیت در حال پیشبرد برنامه های دولت مردمی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره برخی اخبار منتشر شده در بستر فضای مجازی مبنی بر استعفا یا جابجایی احتمالی برخی از استانداران، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: لیست منتشر شده در فضای مجازی کذب است و استانداران سراسر کشور به صورت شبانه روزی و با قدرت در حال انجام کار هستند.

وزیر کشور ادامه داد: نشر چنین اخباری منافعی برای کشور و مردم ندارد و لیست های منتشر شده به هیچ وجه صحیح نیست. 

موضوع لغو روادید سفر زمینی به عراق

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره لغو روادید سفر زمینی به عراق هم اظهار کرد: رایزنی ها برای لغو روادید در حال انجام است اما هنوز مرز زمینی برای سفر بدون ویزا بسته است و صرفا با روادید امکان عبور وجود دارد.

 

اتفاق مرز دوغارون حاصل سوء تفاهم برخی مسئولان محلی افغانستان

دکتر وحیدی همچنین در خصوص اتفاقات پیش آمده در مرز دوغارون گفت: آنچه که در مرز اتفاق افتاد حاصل سوء تفاهم برخی مسئولان محلی افغانستان نسبت به محدوده مرزی بود و در این خصوص، همکاران در فرماندهی انتظامی و نیروهای مسلح، تذکرات لازم بر رعایت محدوده مرزی داده شد.

وی خاطر نشان کرد: مسائل دوستی و تفاهم دو کشور و ملت نباید توسط برخی از عوامل  بر اثر سوء برداشت دچار خدشه شود و باید در نظر داشت که بروز هر گونه اختلال و مشکل در حوزه مسائل حمل و نقل جاده ای و تامین مایحتاج که از طریق مرزها انجام می شود، باعث صدمه مردم افغانستان خواهد شد و برای همین باید مراقبت های لازم صورت گیرد و هر گونه ابهامات بین مرزبانان و دستگاه های رسمی بحث و برطرف شود.

رئیس شورای امنیت کشور اظهار کرد: ان شاءالله دیگر شاهد چنین سوء تفاهمی نباشیم که البته بخش  دیپلماسی کشور تماس لازم را گرفته و تذکرات لازم داده شده  که امید است مسئولان محلی هم مراقبت کنند.