فرماندار نقده:

رسیدگی به مسائل و مشکلات اقتصادی شهرستان در اولویت برنامه ها خواهد بود

رسیدگی به مسائل و مشکلات اقتصادی شهرستان در اولویت برنامه ها خواهد بود
جلسه کارگروه اشتغال شهرستان نقده با هدف بررسی مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، اولین جلسه کارگروه اشتغال در سال 1401 به ریاست محمد نوبخت فرماندار شهرستان و با حضور اداره صنعت، معدن و تجارت و مسوولین شهرستانی بانک های عامل و مدیران واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد تشکیل شد.
فرماندار هدف از این جلسه را استماع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و مساعدت در جهت رفع و تسهیل موانع تولیدی دانست و اظهار داشت با توجه به شعار سال این فرمانداری در نظر دارد نسبت‌به برنامه‌ریزی در راستای جذب اعتبارات استانی برای رفع موانع مالی واحدهای تولیدی اقدام کند.

در این جلسه مقرر شد بانک‌های عامل نسبت‌به ارائه راهکارهای مناسب برای برگشت سرمایه این بانک‌ها با تقسیط وام‌های پرداختی و همچنین اعطای تنفس به واحدهای تولیدی اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین مقرر شد در راستای حل مشکلات محیطی این واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی در خصوص تصفیه‌خانه، با حضور شرکت شهرک‌های صنعتی، شبکه بهداشت و درمان و محیط‌زیست جلسه مشترکی نسبت‌به حل این موضوع برگزار گردد

لازم به ذکر است، در این جلسه مدیران 20 واحد تولیدی نیمه‌فعال و راکد شرکت داشتند که هرکدام مسائل و مشکلات مالی و مشکلات محیطی واحد خود را ارائه کردند. همچنین با راه‌اندازی مجدد این واحدها برای 330 نفر به‌طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.