جلسه کارگروه ویژه تنظیم بازار کالا و خدمات شهرستان نقده برگزار شد

جلسه کارگروه ویژه تنظیم بازار کالا و خدمات شهرستان نقده برگزار شد
صبح امروز جلسه کارگروه ویژه تنظیم بازار به ریاست فرماندار و با دستور کار بررسی عملکرد 9 ماهه واحدهای بازرسی و نظارت، بررسی اجرای طرح همیار بسیج اصناف و تعیین مجدد نرخ گوشت قرمز، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان در ابتدای سخنان خود استمرار گشت های بازرسی و نظارت مستمر را در ثبات و پایداری بازار بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: نباید اجازه سوء استفاده افراد سودجو در بحث افزایش نامتعارف قیمت ها داده شود، با این افراد برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

وی در ادامه به نظارت ویژه بر عمده فروشی ها و انبار ها، بمنظور جلوگیری از افزایش قیمت ها، احتکار و همچنین بر حساسیت بازرسان در مواجهه با تخلفاتی همچون احتکار، گرانفروشی، عدم ارائه فاکتور و درج قیمت تأکید کرد و برگزاری مستمر جلسات اتحادیه های صنفی با اعضای زیر مجموعه و کارگروه ویژه تنظیم بازار را خواستار شد.

در ادامه جلسه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز گزارشی از عملکرد 9 ماهه جاری واحد نظارت و بازرسی اداره مطبوع خود ارائه داد.
 
وی گفت: حدود 2482 مورد بازرسی از واحدهای مختلف عمده و خرده فروشی حوزه شهرستان صورت گرفته و تعداد تخلفات کشف شده 176 مورد بوده که پس از تشکیل پرونده با آنان برخوردهای لازم صورت گرفته است.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان نیز گفت: در 9 ماهه سال جاری تعداد 553 فقره پرونده در تعزیرات رسیدگی شده که از این تعداد بیش 99 درصد منجر به صدور رأی شده است.

بیان توضیحات و ارائه گزارش رئیس اتاق اصناف شهرستان بخش دیگری از این جلسه بود.