شیری، مدیر پایگاه ملی حسنلو:

افزایش 27 درصدی بازدیدکنندگان محوطه تاریخی حسنلو

افزایش 27 درصدی بازدیدکنندگان محوطه تاریخی حسنلو


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، مدیر پایگاه ملی تپه حسنلو گفت: در دو ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان از این پایگاه 27 درصد افزایش داشته است.
حسن شیری، مدیر پایگاه ملی تپه حسنلو اظهار کرد: در دو ماه نخست سال جاری دو هزار نفر از این پایگاه بازدید داشتند که از این تعداد 35 نفر را گردشگران خارجی تشکیل می‌دهند.
وی افزود: در دو ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان از این پایگاه 27 درصد افزایش داشته است.

مدیر پایگاه ملی تپه حسنلو نقده با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1399 با همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و گردشگری بودیم، ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام یافته در طول سال جاری از قبیلبرگزاری برنامه‌های متنوع مانند نوروزگاه، معرفی بیشتر اثر در رسانه‌ها و عموم مردم، توزیع بروشورهای متنوع و رایگان در پایگاه، مستقر کردن راهنمایان گردشگری، نصب تابلو‌ها و بیلبوردهای معرفی اثر در جاده‌های اصلی منتهی به آن شاهد افزایش حضور گردشگران در این محوطه تاریخی حسنلو هستیم.

وی تصریح کرد: این مجموعه یکی از مهمترین سایت‌های باستانی کشور است که قدیمی‌ترین لایه آن در حدود 8000 سال قدمت داشته و از نظر معماری نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است.

شیری گفت: کشف جام زرین حسنلو در سال 1337 یکی از مهمترین اکتشافات علمی و از نادرترین آثار تاریخی، دینی و هنری دنیای باستان است که باعث شهرت جهانی این محوطه شده است.