اجرای طرح های اکرام ایتام و محسنین در نقده با جدیت پیگیری می شود/ اشتغال و خودکفایی از عمده دغدغه های کمیته امداد است/ امتیازات خوبی برای کارفرمایانی که افراد تحت پوشش کمیته امداد را بکارگیری نمایند د

جلسه هماهنگی اجرای طرح پویش ایران مهربان و با محوریت حامی یابی برای کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست( هر کارمند حامی یک کودک) به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان و با حضور رییس کمیته امداد نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرماندار شهرستان در این نشست از اجرای پویش ایران همدل و هر کارمند حامی یک یتیم در سطح شهرستان ابراز خرسندی نمود و افزود تمامی طرح ها در راستای محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان واقعی جامعه در سطح شهرستان است. وی از مسوولین امر خواست، پیگیری جدی و اهتمام ویژه ای در اجرای این طرح داشته باشند.

فرماندار شهرستان از تمامی کارکنان ادارات شهرستان که در اجرای طرح هر کارمند حامی یک کودک بد سرپرست و بی سرپرست مشارکت نموده بودند، تشکر کردند و از کمیته امداد امام خمینی(ره) خواست بمنظور جذب مشارکت های عمومی، نسبت به اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته در کمیته امداد نقده با حفظ کرامت انسانی مددجویان و همچنین نحوه مشارکت مردم در این طرح ها اقدامات خوبی صورت گیرد.
وی از تمامی نیکوکاران، خیرین و مراکز خیریه شهرستان خواست در انجام امورات خیریه بمنظور هدفمند کردن اقدامات و جلوگیری از تداخل هماهنگی های لازم را با کمیته امداد امام خمینی(ره) داشته باشند.

در ادامه این نشست، حبیب مجدی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان با اشاره به اعطای حدود 120 میلیارد ریال در قالب تسهیلات کارگشایی و خودکفایی به مددجویان این کمیته گفت: سعی کرده ایم این تسهیلات با توجه به شرایط مددجویان و با نظارت های مستمر صورت گیرد.

 

وی اشتغال را از عمده دغدغه های کمیته امداد دانست و گفت در این راستا نیز اقدامات خوبی بمانند راه اندازی مرکز مشاوره برای شروع کار و بازاریابی برای فروش محصولات تولید شده توسط مددجویان انجام شده است. امتیازات خوبی نیز در این زمینه برای کارفرمایانی که مددجویان را بکارگیری نمایند، مانند تسهیلات 500 میلیون ریالی به ازای هر نفر بکارگرفته شده و مشارکت در پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

مجدی در ادامه افزود بانک اطلاعاتی جامع و هماهنگی خوبی مابین مراکز خیریه شهرستان وجود دارد و این مراکز هم همکاری خوبی با کمیته امداد دارند. تمامی تلاشمان کمک به نیازمندان واقعی، هدفمند کردن کمک ها و خودکفایی مددجویان در کنار حفظ شان و منزلت انسانی آنان را بکار خواهیم بست.

وی تعداد دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش را 1670 نفر عنوان کرد و گفت نبود تبلت و گوشی هوشمند از عمده مشکلات خانواده های تحت پوشش و دانش آموزان آنها برای شرکت در کلاس ها و آزمون های مجازی و ادامه تحصیل است و در این راستا هم از کمک خیرین استقبال می کنیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان در خصوص اجرای طرح هر کارمند حامی یک کودک بی سرپرست یا بدسرپرست نیز گفت: در سطح شهرستان 915 کودک طرح ایتام و محسنین وجود دارد که 515 نفر از آنان حامی دارند. در اجرای این طرح حداقل مبلغ برای مشارکت ماهانه حدود 10 هزار تومان است که مستقیما به شماره حساب کودک مورد نظر واریز می شود. در این فرصت ضمن تشکر از مشارکت کارمندان و همشهریان محترم از هرگونه کمک همشهریان استقبال می کنیم. برای مشارکت در این طرح می توانند به کمیته امداد نقده یا  به سایت اینترنتی کمیته امداد مراجعه و کودک مورد نظر خود را انتخاب و بحساب آنها واریز نمایند.