به بانک های عامل تأکید شده است که ضمانت های تسهیلات ازدواج سهل و آسان شود

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با محوریت تسهیل در امر ازدواج جوانان(مشکلات، راهکارها و پیشنهادات) با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، در محل دفتر امام جمعه نقده تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان اظهار داشت: کاهش هزینه های مجالس ترحیم و عروسی در شرایط اقتصادی موجود از دغدغه های مردم  و مسوولین است. برای کاهش هزینه ها و تسهیل در امر ازدواج، می بایست کار فرهنگی صورت گیرد، بدین منظور ائمه جمعه، مسوولین، ریش سفیدان و کارشناسان زیربط پای کار باشند.

وی افزود: در جلسات اخیر در رابطه با پرداخت وام ازدواج جوانان به بانک های عامل تأکید شده است که ضمانت های تسهیلات ازدواج سهل و آسان شود.

فرامرزی در ادامه گفت: باید خود مردم نیز برای اصلاح رویه های غلط که در فرهنگ عمومی رسوخ کرده اهتمام بیشتری داشته باشند، همزمان با برنامه ریزی برای تسهیل در ازدواج، ضروریست جوانان با شناخت کامل از یکدیگر اقدام به ازدواج نمایند تا منجر به مشکلات بعد از آن نشود.

امام جمعه نقده نیز بیان کرد: در بحث کم کردن هزینه های ازدواج باید روحانیت پیش قدم شوند و این فرهنگ  را در منبرها و سخنرانی ها ترویج دهند.

ابراهیمی افزود: باید با هنجار شکنی ها به صورت قانونی برخورد شود و برای ترویج ازدواج آسان باید از مشوق هایی که جوانان را به ازدواج آسان ترغیب می کند، استفاده کرد.

در پایان، اعضای جلسه مشکلات، راهکارها و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.