مساله دریاچه ارومیه دغدغه اصلی دولت است

رییس جمهور کشورمان با بیان اینکه دولت به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهد، گفت: موضوع دریاچه ارومیه، مساله و دغدغه اصلی دولت، مردم و دست اندرکاران نظام در حوزه محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز در آیین افتتاح سامانه انتقال آب به دریاچه ارومیه افزود: این طرح و این سامانه هم با نگاه ویژه و توجه ویژه دولت سیزدهم و اهتمام ویژه همه دست اندرکاران از جمله وزیر نیرو، دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه، قرارگاه سازندگی، مهندسان و کارگران ایرانی به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ‌این‌ طرح با پیگیری در همه بخش‌ها به نتیجه رسیده است، اضافه کرد: همت برای انجام کار خیلی مهم است که باید در کنار برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد.

رییس جمهور با بیان اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهیم، ادامه داد: این سامانه هم در همین راستا به اجرا در آمده و حاصل کار همه بخش‌ها است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: البته این اطمینان را می‌دهیم که در مسیر احیای دریاچه ارومیه، کشاورزی و معیشت مردم مورد آسیب قرار نخواهد گرفت و حق مردم در جای خود محفوظ است.

وی با بیان اینکه در همین منطقه در سال‌های گذشته شاهد برخی ناامنی ها بودیم که با مجاهدت مرحوم آیت الله حسنی و شهیدان به امنیت مطلوب امروز تبدیل شده است، گفت: این امر مهم در راستای جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری باید به نسل جوان تبیین شود.

آیت‌الله رییسی تاکید کرد: در حال حاضر جهاد تبیین و روشنگری یک‌ وظیفه است و باید به نسل جوان گفته شود که در گذشته چه‌ وضعیتی بوده و چه ناامنی‌هایی داشته‌ایم.

رییس جمهور یادآور شد: تا این وحدت و ‌انسجام‌ وجود دارد، توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان به نتیجه نمی‌رسد هر چند دشمن همیشه به دنبال تفرقه است ولی تا وقتی که روح برادری در جامعه وجود دارد، نمی‌تواند موفق شود.

آیت الله رئیسی افزود: با اتحاد بین قوا و مسوولان و دولت و مجلس، پروژه‌های نیمه تمام حتما به سامان خواهد رسید.

وی همچنین با تبریک سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را الگوی همه بشریت و نقطه مشترک اعتقاد و باور پیروان همه ادیان معرفی کرد و ادامه داد: آذربایجان غربی شاهد جانفشانی های پاسداران و نیروهای مسلح برای امنیت منطقه بوده و برگزاری این مراسم‌ هم به برکت امنیت موجود منطقه است که مرهون پاسداران و نیروهای مسلح هستیم.

وی اضافه کرد: وحدت و انسجام ملی در این منطقه بین پیروان ادیان و مذاهب، موج می‌زند که دشمن این را نمی‌خواهد و نمی‌خواهد ما کنار هم بنشینیم و این چنین یک‌ طرح بزرگ را جشن بگیریم.

رییس جمهور با بیان اینکه این طرح در راستای احیای دریاچه ارومیه به همه کشور ارتباط دارد؛ یادآور شد:‌ این‌ طرح نشان دهنده اهمیت دادن جمهوری اسلامی ایران به دریاچه ارومیه است.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: این یک حرکت جمعی است برای احیای دریاچه ارومیه که تاثیرگذار بر محیط زیست و هم جلوه انسجام و وحدت ملی است.