امنیت از نیازهای اساسی انسان ها است/ باید دلایل گرایش افراد به بزه شناسانی و تحلیل شود/ ادارات و صنوف مختلف در زمینه پیشگیری از وقوع سرقت اقدامات لازم را انجام دهند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان با حضور فرماندار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، رییس دادگستری و دادستان شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

منوچهر شاکر فرماندار نقده در این جلسه با اشاره به مقوله امنیت، افزود: امنیت از اساسی ترین مسائل انسان است و تازمانیکه در جایی امنیت حکم فرما نباشد، پیشرفت و آبادانی حاصل نمی گردد. تامین امنیت در خور مردم نیز کار یک ارگان یا نهاد نیست و همه باید دست به دست هم دهیم تا این نیاز اساسی برقرار گردد.

وی ادامه داد: سرقت در انواع مختلف یکی از مسائل و جرائمی است که باید با توجه به نوع آن با آن مقابله و حتی الامکان پیشگیری نماییم. در این راستا هر فرد بتناسب شرایط فردی خود باید مسائل حفاظتی و امنیتی را رعایت نماید. همچنین از ادارات و اصناف مختلف مخصوصا صنوفی که بیشتر در معرض سرقت هستند خواست با همکاری انتظامی شهرستان تدابیر حفاظتی و مراقبتی برای جلوگیری از سرقت را رعایت کرده و به سامانه مها انتظامی متصل شوند.

 

شاکر خاطرنشان کرد: در زمینه پیشگیری، یکی از مسائلی که بسیار مهم است آسیب شناسی و پیدا کردن دلیل و منشا گرایش افراد به بزه و انجام عمل سرقت است که باید ضمن بررسی و تحلیل دقیق آن، قبل از اینکه این افراد دست به بزهکاری و سرقت بزنند، زمینه و بستر ارتکاب جرم را از بین ببریم.
 
فرماندار نقده ضمن تقدیر از دستگاه¬های قضایی، انتظامی و امنیتی در خصوص دستگیری سارقان کابل های مخابراتی در شهرستان، از دستگاه¬های خدمات رسان خواست، تدابیر لازم برای حفاظت از اموال خود را داشته باشند. برای تامین این اموال هزینه های زیادی انجام شده است و لازم است خود شرکت ها برای محافظت از آنها در کنار انتظامی اقداماتی انجام نمایند.

منوچهر شاکر بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص رعایت مسائل مربوط به پیشگیری از وقوع سرقت منازل و صنوف مختلف تاکید کرد.

وی درخصوص احداث گرمخانه در سطح شهرستان نیز گفت: گرمخانه از ضروریات است و در تلاشیم با استفاده از امکانات موجود و همکاری شهرداری محترم اقداماتی انجام دهیم. در بحث کمپ ترک اعتیاد نیز متولی امر اداره بهزیستی است و آماده ایم با اشخاص حقیقی و حقوقی با ضوابط اداره مربوطه همکاری لازم را داشته باشیم.