در هفته دولت امسال در شهرستان 28 پروژه با اعتباری در حدود 250میلیارد ریال افتتاح یا کلنگ زنی شد

بمناسبت هفته دولت فرمانداری نقده میزبان نماز جمعه این هفته بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان در سخنرانی قبل از خبطه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا بخصوص شهیدان رجایی و باهنر، گفت این دوشهید بزرگوار الگوی مدیران امروز در تمامی زمینه ها هستند. وی همچنین فرارسیدن ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان را تسلیت گفت.

فرماندار شهرستان نقده در خصوص طرح ها و پروژه های هفته دولت در شهرستان اظهار داشت: در این هفته حدود 28 طرح و پروژه در شهرستان نقده با اعتباری در حدود 250میلیارد و 650میلیون ریال به بهره برداری رسید یا کلنگ آغاز آنها بر زمین زده شد. از این تعداد پروژه حدود 19 پروژه در زمینه عمرانی با اعتباری در حدود 174 میلیارد و 488 میلیون ریال بود. کلنگ آغاز  6 پروژه نیز بر زمین زده شد.

فرامرزی ادامه داد: در زمینه توجه به روستاها و پیشرفت مناطق روستایی در شهرستان کارهای خوبی انجام شده است که از جمله آنها می توان به آسفالت روستایی در شهرستان اشاره کرد که نقده در سطح استان در مقام اول قرار دارد. در زمینه گازرسانی نیز 68 روستای شهرستان از نعمت گاز بهره مند هست و 28 روستای دیگر نیز پیمان سپاری شده است که امیداوریم در نیمه اول سال 99 تمام روستاها از نعمت گاز استفاده نمایند. وی ارائه خدمات در دورترین نقاط روستایی را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست. 

فرماندار نقده ادامه داد در سال 98 حدود 102 پروژه با اعتباری بالغ بر 364 میلیارد و 775 میلیارد ریال برای شهرستان تعریف شده است که امیدواریم با تلاش تمامی مسوولان شهرستان بتوانیم علاوه بر این بودجه از اعتبارات ملی نیز جذب نماییم. در سال 97 نیز میزان جذب اعتبار در شهرستان نقده 4 درصد بیشتر از میانگین جذب شهرستان های استان بود.

فرامرزی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات بانکی ارائه شده در شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای برقراری شرایط ازدواج آسان در 5 ماهه اول سال جاری به تعداد 676 نفر وام تسهیلاتی در حدود 21 میلیارد و 510 میلیون تومان پرداخت شده است. در زمینه اشتغال روستایی نیز در سال 97 میزان جذب اعتبار در حدود 100میلیارد ریال بود که از این منظر نیز مقام سوم استان را داریم. در زمینه جذب گردشگر نیز روستای حسنلو بعنوان روستای هدف گردشگری در حوزه اشتغال زایی گردشگری انتخاب شده و گام های خوبی در راستای آن برداشته شده است.