پرداخت بموقع مطالبات کشاورزان در طرح خرید تضمینی گندم ضروری است

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی کارگروه خرید تضمینی گندم و کلزا با محوریت محصول گندم به ریاست جعفر حسین‌فام معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، مهندس جعفر حسین فام معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری نقده در این جلسه گفت: گندم یکی از محصولات اصلی و استراتژیک کشور است که نه‌تنها در کشورمان بلکه در تمامی کشورها در امنیت غذایی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد از اینرو برنامه‌ریزی برای تولید این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری افزود: خوشبختانه کشت گندم امسال نسبت‌به سال‌های قبل از افزایش خوبی برخوردار است و امید است بتوانیم محصول بیشتری نسبت‌به سال قبل برداشت کنیم.
حسین فام افزود: یکی از راه‌های تشویق کشاورزان به کشت این محصول خرید تضمینی با قیمت مناسب است که دولت جمهوری اسلامی ایران نیز این سیاست را پیاده می‌کند. وی پرداخت به‌موقع مبلغ گندم‌های خریداری شده را از خواسته‌های بجا و اصلی کشاورزان دانست و عنوان داشت: امید است امسال با پرداخت به‌موقع موجبات رضایتمندی کشاورزان فراهم گردد.
 معاون فرماندار نقده در ادامه خود گفت: به‌منظور پیشگیری از مداخله واسطه‌ها و ایجاد خلل در خرید گندم با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های قانونی و تعزیراتی با هرگونه تخلف از جمله احتکار، عرضه خارج از شبکه و قاچاق برخورد گردد.
وی از راهنمایی و رانندگی شهرستان خواست با توجه به فصل تردد ماشین‌آلات کشاورزی در جاده‌های مواصلاتی تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار را در نظر داشته باشند. همچنین از اداره غله شهرستان نیز خواست بازرسی‌های لازم را از نحوه خرید گندم در سیلوها با استفاده از نیروهای توانمند و مجرب را داشته باشند.